Pakiet dla Poradni

Projekt szkoleniowo-metodyczny skierowany do pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Jego głównym celem jest dostarczanie rzetelnej i aktualnej wiedzy na temat funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym oraz wyposażanie pracowników i rodziców w umiejętności kształtowania zdrowych nawyków cyfrowych najmłodszych. 
Projekt organizowany jest przez Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego PBS Humlard Jakub Andrzejczak. Działalność Placówki jest zgodna z Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2019 r. w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Pakiet

W ramach projektu Poradnia otrzymuje:

Pakiet wideoszkoleń dla pracowników 

1⃣ Uzależnienia cyfrowe dzieci i młodzieży. Problem, zapobieganie, wsparcie (12 filmów szkoleniowych+materiały). 

2⃣ Świat cyfrowy a rozwój dziecka – inicjacja cyfrowa, problemy rozwojowe, skuteczne metody wychowawcze (9 filmów szkoleniowych+materiały). 
3⃣ Tik Tok, Facebook, Instagram…Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w mediach społecznościowych (13 filmów szkoleniowych+materiały). 
4⃣ Mobilne urządzenia cyfrowe w przestrzeni szkolnej – od źródeł problemu po analizy dobrych praktyk (szkolenie dostępne od 01.12.2021). 

Wideoszkolenia dostępne są na platformie www.andrzejczakszkolenia.pl Każdy pracownik ma możliwość wzięcia udziały w wideoszkoleniach w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie. Po zakończeniu każdego szkolenia może samodzielnie pobrać oryginał zaświadczenia o jego ukończeniu. Zaświadczenia są zgodne z rozporządzeniem MEN podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632). 

Pakiet scenariuszy lekcji i prezentacji multimedialnych
Placówka otrzymuje pakiet scenariuszy lekcji wraz z prezentacjami multimedialnymi z możliwością wykorzystania przez wszystkich pracowników. Kolejne scenariusze i prezentacje pojawiają się w cyklu miesięcznym. Docelowo placówka otrzyma ponad 20 scenariuszy lekcji dla różnych grup wiekowych, podejmujących problemy cyfrowego obywatelstwa, zdrowego i racjonalnego korzystania z urządzeń cyfrowych czy bezpieczeństwa online.

Kwartalnik pn. Oswajanie świata cyfrowego
Co trzy miesiące uczestnicy projektu otrzymują czasopismo w wersji PDF – Oswajanie świata cyfrowego. Znajdą Państwo w nim informacje dotyczące trendów i aktualnych zjawisk w świecie wirtualnym, z którymi mogą mieć styczność dzieci, bieżących badań dotyczących funkcjonowania dzieci online oraz porady dotyczące aplikacji, gier czy mediów społecznościowych.

Konsultacje online
Każdy uczestnik ma możliwość skontaktowania się drogą mailową w sprawie problemów w funkcjonowaniu dziecka w świecie cyfrowym. Konsultacje prowadzi autor projektu prof. WWSSE dr Jakub Andrzejczak.

Certyfikat
Każda placówka, która bierze udział w projekcie, otrzymuje certyfikat PORADNI ODPOWIEDZIALNEJ CYFROWO, wystawiany przez Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego PBS Humlard Jakub Andrzejczak.

O autorze

Autorem projektu jest Jakub Andrzejczak, profesor Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Zakładu Socjologii Edukacji, członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej oraz Rady Programowej pierwszej, bezpiecznej telefonii komórkowej dla dzieci Heroo Mobile. Od lat zajmuje się wpływem technologii cyfrowej na społeczeństwo, w szczególności na socjalizację i edukację młodych ludzi. W jego szkoleniach wzięło udział już kilkanaście tysięcy osób, w szczególności nauczycieli, pedagogów, psychologów i pracowników instytucji pomocowych. Prowadzi także wykłady dla rodziców i społeczności lokalnych oraz spotkania z dziećmi i młodzieżą. Wielokrotnie występował w roli eksperta metodycznego w projektach dotyczących edukacji cyfrowej. Od 2009 roku kierował ponad 40 projektami badawczymi, zarówno lokalnymi jak i międzynarodowymi. Jest autorem recenzji raportów z wyników badań, m.in. dla Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Instytutu Spraw Publicznych czy Rady Monitoringu Społecznego oraz twórcą kampanii Smartphone Life oraz #NieFilmujTylkoPatrz. Prowadzi platformę wideoszokoleń www.andrzejczakszkolenia.pl oraz jeden z najpopularniejszych profili na portalu Facebook o tematyce funkcjonowania dzieci i młodzieży online - Jakub Andrzejczak-rodzicielstwo i dzieciństwo w świecie cyfrowym

Opinie uczestników
Paulina Mielcarz
Paulina Mielcarz
Czytaj więcej
Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna wykładowcy jest wprost imponująca. Pan Profesor to fenomenalny mówca, świetnie łączy teorię z praktyką. Wszystko poparte przykładami z życia codziennego. Zdecydowanie jedno z lepszych szkoleń, w jakich uczestniczyłam. Człowiek z pasją, przekazuje cenne wartości, dzieli się swoim doświadczeniem. Robi to tak znakomicie, że nic tylko słuchać słuchać słuchać... Polecam wszystkim!
Maria Bernatek
Maria Bernatek
Czytaj więcej
Świetne szkolenia! Interesujące od pierwszej do ostatniej minuty! Pełne konkretnych rozwiązań- tak powinna być przekazywana wiedza!
Elżbieta Wijas
Elżbieta Wijas
Czytaj więcej
Szkolenie o uzależnieniach cyfrowych dzieci i młodzieży rewelacyjne, zawierające mnóstwo informacji i cennych rad, przekazanych w przystępny sposób oraz ciekawych materiałów. Jestem przekonana, że to szkolenie zdecydowanie ułatwi mi zrozumienie dzieci i młodzieży (jako wychowawca, nauczyciel i rodzic) i pracę z nimi. Dziękuję 🙂
Sylwia Krainska
Sylwia Krainska
Czytaj więcej
Ujmujące w tym szkoleniu jest wszystko-od czytelnego, jasnego przekazu, poprzez poszerzanie horyzontów myślowych i samoświadomości własnych "grzechów", aż do tego, co dla nas odbiorców (pogubionych w tych wirtualnych wymiarach rzeczywistości naszych dzieci) jest najważniejsze-mianowicie CENNE, PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI!!! SP w Łubiance z wyrazami podziękowania
Marta Ma-Ka
Marta Ma-Ka
Czytaj więcej
Brałam udział w szkoleniu "TikTok, Facebook, Instagram...Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w mediach społecznościowych". Doskonałe szkolenie, które łączy teorię z praktyką. Jednocześnie, to najbardziej przerażające szkolenie pedagogiczne, w jakim uczestniczyłam. Pan Profesor naprawdę dociera do niedostępnych dla nas zakamarków świata wirtualnego i pokazuje, jak w rzeczywistości funkcjonują w nim dzieci. Polecam z pełnym przekonaniem.
Poprzedni
Następny

Zapytaj o wycenę

Kontakt

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
PBS Humlard Jakub Andrzejczak
ul. Surzyńskich 2, 63-000 Środa Wielkopolska
info@andrzejczakszkolenia.pl
tel. +48 660 477 015

NIP: 972-096-59-19
REGON: 301759440

Copyright © 2021 andrzejczakszkolenia.pl.