"Kiedy po spotkaniach, wykładach szkoleniach rozmawiam z rodzicami dzieci starszych, często żałują, że nie posiedli tej wiedzy, gdy ich dzieci były młodsze. Gdy rozmawiam z rodzicami dzieci młodszych, najczęściej twierdzą, że wiedza na temat funkcjonowania dzieci w świecie cyfrowym nie jest im jeszcze potrzeba, ponieważ ich dzieci są jeszcze małe. Paradoks polega na tym, że skuteczna, pozytywna profilaktyka zagrożeń cyfrowych powinna zaczynać się właśnie od rodziców dzieci w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej"

Jakub Andrzejczak

Zapisz swoją szkołę, aby otrzymać dostęp do bezpłatnego mini wykładu profilaktycznego, skierowanego do rodziców dzieci klas I-III

Szanowni Państwo,

moja wieloletnia współpraca z placówkami oświatowymi, dyskusje z dyrekcjami szkół, pedagogami czy wychowawcami, prowadzą do wniosku, że pedagogizacja rodziców musi wreszcie zacząć ewaluować, musi wreszcie dostosować się do współczesności, do stylów życia ludzi, do tempa zmian, do – najogólniej rzecz ujmując – rodzicielstwa XXI wieku.
Wszyscy doświadczamy dziś przeciążenia poznawczego, natłoku informacji i wiedzy, które płyną do nas z niezliczonych źródeł. Współczesny rodzić, aby zainteresował się pewną problematyką, potrzebuje rzetelnych, profesjonalnych treści, ale przekazanych w pigułce. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zachęcam Państwa, w szczególności pedagogów, psychologów szkolnych, wychowawców, nauczycieli do skorzystania z pierwszego bezpłatnego mini wykładu, kilkunastominutowego filmu profilaktycznego z moim udziałem, który z powodzeniem mogą Państwo zaprezentować na zebraniach z rodzicami. Skuteczna profilaktyka zagrożeń cyfrowych rozpoczyna się od najmłodszych lat życia dziecka. Z tego właśnie względu, pierwszy wykład skierowany jest do rodziców dzieci najmłodszych (edukacja wczesnoszkolna) i podejmuje wątek zbyt wcześnej inicjacji dzieci z mediami społecznościowymi. 

Bezpłatny materiał (wraz ze zgodą na jego publikowanie w ramach działalności profilaktycznej danej szkoły) będzie dystrybuowany od 15 września br. wyłącznie do placówek oświatowych na wskazany poniżej adres e-mail. 

Sprawdź ofertę indywidualnych wideoszkoleń